Sivilce tedavisi için 5 harika yöntem

Anasayfa / Diyet-Beslenme / Sivilce tedavisi için 5 harika yöntem
Sivilce tedavisi için 5 harika yöntem

Sivilce tedavisi denilince hemen akla gelen ürünleri yıllarca kullandım. Her şeyi denedikten sonra son çare olarak doktorumun tavsiyesiyle hormonal tedaviye başladım. Vücutta hormonların nasıl sağlıklı bir şekilde dengelenebileceğini öğrendikten sonra aldığım takviyelerle birlikte yüzümde. Göğsümde ve sırtımda beni yıllardır rahatsız eden sivilcelerim azalmaya başladı.

Genelde ergenlik çağında başlayan sivilce problemleri yirmili yaşlardan sonra  kadınlarda ciddi psikolojik sorunlara neden oluyor. Nasıl olsa geçecek diye fazla önemsenmeyen sivilceler, ilerleyen yaşlarda ciddi sıkıntılar yaşatıyor. İşte tam da bu noktada devreye girmesi gereken şey hormonları düzenleyen doğal içerikli ürünlerdir.

Sivilcelerimle bir türlü barışamadım ve bu gittikçe artan bir hayal kırıklığı ve umutsuzluğa dönüştü. Uzun dönemli antibiyotik bile kullandım ancak çok ciddi yan etkiler yaşadım. Üstüne üstlük yüzümde pek çok kozmetik ürün denedim.

Şöyle bir bakınca sivilcelerimden kurtulmak İçin denediğim onca ürünün hayal kırıklığıyla sonuçlanması gayet normal geliyor. Çünkü problemi sadece yüzeysel nedenleriyle ele almışım. Aslında başıma gelen şeyin hormonal dengesizliklerden kaynaklanan bir sorun olduğunu anladığım da her şey yoluna girmeye başladı.

Hormonal dengesizlikten kaynaklanan sivilce tedavisi için kullanabileceğiniz 5 takviye

Sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam ile hormonları desteklemek ve dengelemek mümkün. Bu şekilde sağlayacağınız sağlıklı bir yaşam rutini ile cildinizin dengelenmesi ve güzelleşmesi tabii ki mümkün. Ancak bunu bir takım takviyelerle desteklediğinizde tedavi ve iyileşme sürecinin hızlandığını göreceksiniz.

Hormonal sivilce tedavisi sürecinde aldığım takviyeler:

 

Omega-3

Omega 3-S sivilce tedavisinde kısa zamanda inanılmaz sonuçlar sağladığına inandığın ve tavsiye ettiğim ilk takviye olarak listede ki yerini alıyor. Omega 3-S kullandığınızda inanılmaz değişimi günbegün göreceksiniz. Buna ilave olarak balık yağı ya da keten tohumu yağı kullandığınız takdirde daha temiz, daha yumuşak ve pürüzsüz bir cildin yanı sıra güçlü saçlar ve tırnaklara sahip olacaksınız.

Probiyotikler

Probiyotikler sağlıklı bir bağışıklık sistemi için önemli olmakla beraber, araştırmalar gösteriyor ki başta sivilce olmak üzere cilt problemlerinin tedavisinde de önemli bir takviye olarak ön plana çıkıyor.

Çinko

Pek çok kadın çinko yetersizliği nedeniyle cilt gözeneklerinin bakterilere karşı hassasiyeti ve cilt kızarıklıkları gibi problemlerle karşı karşıya kalmaktadır. Çok geniş çaplı bilimsel bir araştırmanın sonuçlarına göre; çinko takviyesi sivilce tedavisinde oldukça etkili bir yöntem olarak sunuluyor.

Bu önemli takviyeye ilave olarak yemek listemize çok zengin bakır ve A vitamini deposu olan karaciğeri eklemeliyiz. Tabii ki bu ciğer organik ortamda beslenmiş bir hayvana ait olmalıdır. Bakır vücudumuzun çinko oranını dengeler ve aşırı hormon üretimini önler.

Karaciğerimizin en önemli yardımcılarından biri olan bu takviye, karaciğerin tüm vitamin ve mineral emilimini düzenler ve hormonal dengesizliklerin önüne geçerek karaciğerden kaynaklanan sivilce problemlerini çözer.

Magnezyum

Magnezyum eksikliği genellikle vücutta ödemlere neden olur. İçeriğinde kalsiyumla birlikte magnezyum bulunan takviyeler vücuttaki zararlı birtakım proteinlerin miktarını azaltır ve ödem oluşmasını engeller. Ayrıca kalsiyumla da desteklenmesi cilt hücrelerinin kendini yenileme sürecini hızlandıracaktır.

 B-Vitaminleri

Cilt hücrelerinin kendini yenilemesi ve canlandırması için gerekli olan enerjiyi sağlar. B-6 vitamini ciltte ödem oluşmasını ve yağlanmayı engeller. Günlük düzenli olarak alınacak yüksek miktarda B-6 içeren iyi bir B Vitamini Kompleksi  hormonal ya da adet öncesi oluşan sivilcelere karşı oldukça etkilidir.

Hormonal sistemin nasıl çalıştığı konusunda yeterli bilgiye sahip olduğunuz andan itibaren cildinizi yeniden eski parlak günlerine döndürecek sağlıklı seçimler yapmaya başlayacaksınız.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.