Tayt Pantolonlar ile Zarif ve Genç Görünmek

Anasayfa / Alışveriş / Tayt Pantolonlar ile Zarif ve Genç Görünmek
Tayt Pantolonlar ile Zarif ve Genç Görünmek

Pantolonlar söz konusu olunca bir çok çeşidini bulabilmek mümkün. Kot pantolonlar, yüksek beller, kumaş pantolonlar derken yeni sezonun gözdesi tayt pantolonlar. Genç hissedenler genç görünmek isteyen tüm bayanların tercih sebebi. Sportif bir görüntü sergilediği için mağazalarda spor giyim bölümünde yada daha çok genç reyonlarında bulabilirsiniz. Kombinleme konusunda her tarzla uyum sağladığı için çok fazla tercih edilmekte.

Tayt pantolon ile kombin oluştururken bazı noktalara da tabi ki dikkat etmenizde fayda var. Eğer karnınız çıkıyorsa yada yanlardan sarkan simit bölgesi dediğimiz fazlalıklarınız varsa üzerine mutlaka salaş parçalar giyerek bu istenmeyen görüntüyü kapatmalısınız. Tayt pantolon giydiğinizde zaten alt kısım çok dar olduğu için üst kısım mutlaka bol sweatler yada bol örgü kazaklar ile kombinlenmelidir. Geniş kesimli kot ceketler yada boyfriend gömlekler ile de tayt pantolonlarınızı kullanabilirsiniz. Üst giyimin uzun olması aslında tayt konusunda en önemli kriterlerden biridir.

Eğer kilo problemi olan biri değilseniz, fazlalıklarınızdan şikayetçi değilseniz o zaman kayık yakalı bluzlar, sleep atletler, yarasa kol yada yarım tişörtlerde giyebilirsiniz.

Tayt pantolonlarda öne çıkan detaylardan biride yandan renkli şerit geçen tasarımlardır. Yada bu yan çizgilerde yazıların bulunduğu modeller oldukça ilgi görmekte.

Tayt pantolon alırken mutlaka üzerinize denemelisiniz. Nasılsa bu beden bana olur demeyin çünkü her ne kadar birbirine benzese de hepsinin kesim ve kalıbı farklı olduğu için üzerinizde çok farklı durabilir. Riske atmamak için asla denemeden satın almayın.

Taytın uzunluğu da çok önemli bir detaydır. Taytınız normal şartlarda bileğinizin hemen üzerinde bitmiş olmalı. Eğer olması gereken bu ölçüden daha kısa bir tayt giyerseniz bacak boyunuz sanki daha kısaymış gibi durur.

Eğer bacaklarınızda selülit gibi sorunlu bölgeler varsa alacağınız tayt pantolon kumaşının vücut kusurlarını çok fazla belli etmeyen özellikte olduğundan emin olur.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda kombinleme yaparken renk uyumuna çok önem vermeniz. Doğru yapılmış bir renk kombini ile daha uzun ve ince görünebilirsiniz.

Taytın altına giyeceğiniz ayakkabı seçimi de kıyafetiniz kadar önem taşır. Taytınızın modeli yada kumaşı doğrultusunda şık yada spor bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Aşırı dar tayt pantolonlar bacaklarınızı çok sıkacağı için kan dolaşımını engelleyip sağlık problemlerine sebep olabilir. O nedenle esnek kumaşları tercih etmenizde yada uzun saatler boyunca aynı giysiyle dolaşmamanızda yarar var.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.