Tek Kişilik Paris Seyahati

Anasayfa / Kitap / Tek Kişilik Paris Seyahati
Tek Kişilik Paris Seyahati

Kitabın yazarı: Jojo Moyes

Sayfa sayısı: 150

İlk basım yılı: 2018

Tek Kişilik Paris Seyahati – Okuyucu yorumu:

Jojo Moyes’in bundan önceki tüm kitaplarını çok severek okumuştum. Ama bu kitabı sanki öylesine yazılmış olmak için yazılmış gibi geldi. Kitap zaten çok az sayfadan oluşuyor. Ve bu sayfaların birçoğu da boş geçilmiş ya da resim eklenmiş. Yazı karakteri biraz büyükçe, sayfalar dolsun biraz daha uzun bir hikayeymiş gibi görünsün diye böyle yapılmış izlenimini verdi bana. Bir yetişkin değil de çocuk romanı havası vardı görünümünde.

Konusunda gelince; o da çok basit ve gereksizdi. 1 ya da 2 saat içerisinde okuyup bitirmelik bir öyküydü. Otobüs yolculuklarında okumak için yanınıza alabileceğiniz kafa dağıtmalık, vakit geçirmelik bir kitap diyebilirim. Para verip almanıza değmez açıkçası ama birinden ödünç alabilirseniz de okumanızı tavsiye ederim.

Sevdiğim tek iyi yönü çok akıcı bir dile sahip olması ve okurken sıkmamasıydı. Onun dışında bayıldığım bir kitap olmadı ne yazık ki.

Kitaptan bir ana fikir çıkarmak gerekirse de; güzel şeyler için biraz cesaretin gerektiği diyebilirim. Çok fazla yorum yapabileceğim bir konusu olmadığı için sadece bunu söyleyebilirim. Hayal kırıklığına uğradığım bir kitap oldu açıkçası.

Kitaptan alıntılar:

“Sen yeter ki küçük, güvenli alanından çıkmaya cesaret et, hayat sana kocaman sürprizlerle gelecektir.”

“Yine dene. Yine yenil. Daha iyi yenil.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.