Umut Geçidi

Anasayfa / Kitap / Umut Geçidi
Umut Geçidi

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

Sayfa sayısı: 432

İlk basım yılı: 2016

Umut Geçidi – Okuyucu yorumu:

“Debbie Macomber’ın Cedar Cove serisine ait 8. kitabının da sonuna gelmiş bulunmaktayım. Kitapta birçok yeni karakterin yanı sıra daha önceki kitaplardan tanıdığımız kişilerin hikayeleri devam etmekte. Zaten başından beri Cedar Cove serisini takip ediyorsanız karakterler artık kendi mahallenizden birileriymiş gibi gelmeye başlıyor. Yada sizde Cedar Cove’da yaşıyormuşsunuz ve hepsini tanıyormuşsunuz gibi hissetmeye başlıyorsunuz.

Kitabı tek olarak da alıp okumanızı mümkün. Çünkü konuların geçmişine ait gerekli ön bilgi satır aralarında verilmekte. Yani bir şekilde konunun öncesine dairde bilgi sahibi olup anlayabilmeniz mümkün. Ancak seri olarak okunması gerek diye düşünmekteyim. Çünkü bu şekilde daha keyifli bir hal alıyor. Karakterlerin neyi niçin yaptığını ya da ne demek istediğini çok daha iyi anlayabiliyorsunuz.

Kitabın konusuna gelince; yine her zamanki gibi dostluk, aile, aşk ve sımsıcak ilişkiler ele alınmış. Okurken mutlaka karakterlerden biri siz oluveriyorsunuz ve sizin duygu ve düşüncelerinizden bahsediyor gibi gelmeye başlıyor.

Kitabın sonunda birçok konunun ucu açık kalmış ve kesinlikle bir devamının olduğu mesajı verilmişti. O yüzden en kısa sürede devamını okumam gerekiyor diyerek kapadım kitabın son sayfasını.
Kafa dağıtmak, okurken keyif almak ve huzur bulmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitaptı. İyi okumalar.”

Kitaptan alıntılar:

“Onunla tesadüfen karşılaşmak, tıpkı buz tutmuş parmaklarını ateşin karşısında ısıtmak gibi ıstırap verici ve aynı zamanda büyüleyiciydi.”

“Geleceğin ne getireceğini her zaman bilmiyoruz, ama kimin elinde olduğunu biliyoruz.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.