Uyuma Şekliniz İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?

Anasayfa / Aile-İlişkiler / Uyuma Şekliniz İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?
Uyuma Şekliniz İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?

Çiftlerin gece uyurken birbirine sarılması ya da dokunma şekli aslında ilişkileri hakkında birçok bilgi verir. Birbirinize olan temasınız aslında aranızdaki bağın ne durumda olduğuyla ilişkilidir.

Bilinçaltınız farkında olmadan duygu ve düşüncelerinizi hareketleriniz ile ortaya koyar. Basit bir sarılma şekli gibi görünse de aslında bu ilişkinizi tanımlayan davranışlardır.

Uyku Pozisyonunuz İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?

Yüzleriniz birbirine dönük olarak sarılma pozisyonu:

Bu sarılma şekli “Balayı sarılma pozisyonu” olarak da bilinir. Genellikle yeni evlilerin tercih ettiği bir uyuma şeklidir. Aynı zamanda birbirlerine çok bağlı ve birbirini asla bırakamayacak çiftlerin en çok tercih ettiği pozisyondur. Bu pozisyon çiftler arasında çok güçlü ve tutkulu bir ilişki yaşandığını gösterir.

Kaşık pozisyonu:

“Kaşık” pozisyonunun 3 farklı türü vardır.

1. Erkeğin kadına arkadan sarılması
2. Kadının erkeğe arkadan sarılması
3. Kadın ya da erkeğin arkadan sarılırken arada hafif bir mesafe bırakması

Birinci pozisyonda erkek ilişkiye egemendir ve tüm sorumluluğu üstlenmekten hoşlanıyordur. Ayrıca eşine karşı koruyucu bir tutum sergilemektedir.

İkinci pozisyonda koruyucu ve sahiplenici olan kadındır.

Üçüncü pozisyonda çiftler arasında bir güven ve sorumluluk mevcuttur ancak ilk iki pozisyonda olduğu kadar ilişkilerinde yakınlık ve samimiyet yoktur.

Kucaklama pozisyonu:

Bu pozisyonda uyumayı seven çiftler birbirlerine karşı şefkat ve koruma duygusu hissetmektedirler. Erkek sırt üstü yatarken kadın erkeğin göğsüne başsını koyar ve erkeğe sarılır. Erkekte kadına sarılır. Bu kadının duygusal ihtiyaçlarını karşılamak ve onun sorumluluğunu üstlenmek anlamına gelir. Adam kadına her konuda destek olmaya açıktır. Çiftler arasında yoğun bir yakınlık ve iletişim söz konusudur.

Ayak sarılma pozisyonu:

Uyku esnasında eşinizle vücutlarınız arasında mesafe olsa da ayaklarınız iç içe geçmiş durumda ise ayak sarılma pozisyonunda uyuyorsunuz demektir. Bu pozisyon aslında birbiriniz için önemli olduğunuzu anca uyku halinde iken bunu çok fazla ifade etmek istemediğinizi göstermektedir. Birbirinizin ilgisini isteseniz de bunu açıkça söyleyemiyor olabilirsiniz. Yine de ilişkinizde bir bağlılık ve güven söz konusudur.

Özgürlük pozisyonu:

Bu pozisyonda uyuyan çiftler birçok konuda çatışma halindedirler. Ayrıca birbirlerinin hayatlarına müdahale edilmesinden çok hoşlanmıyorlardır. Ve kendilerine ait özgür bir yaşantı isteği duymaktadırlar. Birbirlerine bağımlı olmaktan rahatsızlık duyarlar.

Birlikte bağımsız pozisyonu:

Bu çiftlerin bakış açıları birbirinden çok farklıdır. Çiftlerden birinin başı diğerinden yüksekte ise hakimiyeti kurmak isteyen ve sürekli tepki gösterip öfkelenen kişi odur. Başı alçakta olan kişi ise duygu ve düşüncelerini bastırmak durumunda kalandır. Eğer aynı seviyede uyuyorsanız ve başlarınız birbirlerine değecek gibi ise anlaşma sağlayabilme potansiyeli mevcuttur.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.