Uzak Durmanız Gereken Erkek Tipleri Nelerdir?

Anasayfa / Aile-İlişkiler / Uzak Durmanız Gereken Erkek Tipleri Nelerdir?
Uzak Durmanız Gereken Erkek Tipleri Nelerdir?
Yeni tanıştığınız bir erkeğin sizin için doğru kişi olup olmadığını anlamanızı sağlayacak özellikler yada hareketler nelerdir? Yada onu daha yakından nasıl tanırsınız bugün ki yazımızda buna bir göz atalım.

Birlikte olduğunuz erkeğin hangi davranışlarına dikkat etmeniz gerekir?

Hepimizin bir geçmişi vardır. Sonuçta hayatımız tanışmış olduğumuz erkek ile başlamıyor. Onun öncesinde de yaşanmışlıklarımız var. Ama erkek arkadaşınız sürekli geçmişinizi sorguluyor ve geçmişte yaşamış olduklarınız yüzünden problemler çıkartıyorsa maalesef bu ilişki çokta sağlıklı yürümeyebilir.

Çünkü sürekli kendinizi ona açıklamak, ispat etmek yada onunla hiçbir alakası olmayan konularda bile kendinizi suçlu hissedip ona affettirmeye çalışıyorsanız bu karşınızdaki erkeğin sizin yaşamınıza saygı duymadığı anlamına gelmekte.

Sürekli kendi isteklerini ve düşüncelerini ön planda tutan sizinkilere önem vermeyen bir erkekte hem bencildir hem de doğru kişi değildir. Çünkü sürekli ‘ben’ diyen biri ile hayat geçmez

Sizin duygularınızı umursamayan bir erkekte doğru kişi olamaz. Örneğin siz çok mutsuzsunuzdur ve ağlıyorsunuzdur. Bu süreçte size destek olup derdinizi paylaşmak yerine kendi ile ilgili şeylerle meşgul oluyorsa sizinle birlikte olmasının bir anlamı yok demektir.

Toplum içerisinde size karşı davranışları çok kaba ve kırıcı ise bu kişide uzak durmanız gereken erkek tiplerinden biridir. Size saygı duymayan ve sizi rencide edecek davranışlar sergileyen bir erkek sizin için doğru insan değildir.


Her yaptığınız davranışı yada söylediğiniz her sözü eleştiren, yargılayan bir erkek sizi sürekli üzecektir bundan emin olabilirsiniz. Bunu yol yakınken fark etmek ve o erkekten uzak durmak en doğru tercihtir.

Sosyal ve arkadaş canlısı bir erkek olması tabi ki olumlu bir özellik ama öncelikleri konusunda sizi her zaman sona bırakıyorsa orda bir sorun var demektir. Eğer sizinle ciddi bir ilişki düşünüyorsa ve sizi eş olarak istiyorsa önceliği birçok konuda siz olmalısınız.

Sürekli sizden duygularını ve düşüncelerini saklayan bir erkek çok tehlikeli olabilir. İçine kapanık ve çekingen bir yapıya sahip olabilir ama bunu abartı derecede size yansıtıyorsa belki de aslında sizden gizlediği şeyler vardır.

Birçok konuda başkalarına ufak tefekte olsa yalanlar söylediğini fark ettiğiniz bir insan size de aynı şekilde yalan söyleyebilme potansiyeline sahip demektir. Bu durum büyük bir tehlikedir. Ve bu tarz insanlardan uzak durmalısınız.

İlişkinizin gidişatı yada geleceğiniz hakkında konuşmak istediğinizde sizi geçiştiriyorsa sürekli sizinle bir gelecek düşünmediği anlamına gelmektedir. Sadece gününü geçirip eğlenme amaçlı sizinle birlikte demektir. Arkanıza bakmadan kaçmanız en doğru tercih olacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.