Uzun Etek Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Anasayfa / Alışveriş / Uzun Etek Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Uzun Etek Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Son dönemlerde kısa ve mini eteklerin yerini daha çok uzun etek modelleri almış bulunmakta. Gençler arasında oldukça moda haline geldi. Oldukça rahat olan bu parçalar günlük yaşamda yada davetlerde çok şık görünmenizi sağlayacaktır.

Peki uzun etek seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Özellikle uzun boylu bayanlara daha çok yakıştığını belirtmekte fayda var. Ama kısa boylu bayanlarımızın da bu duruma bozulmasına hiç gerek yok çünkü her vücut tipine uygun etek modeli bulup şık görünmek mümkün. Yine de etek seçiminde güzel görünmek adına bazı püf noktalarına  mutlaka göz atmalısınız.

Uzun etek tercih etmişseniz ve bel bölgenizde fazlalıklarınız varsa üst giyim olarak mutlaka karın bölgenizi gizleyecek modeller seçmelisiniz.

Fazlalıklarınız eğer karın bölgenizdeyse düz kumaşları tercih etmeniz de bu problemi ortadan kaldırabilir.

Ben vücuduma güveniyorum, göbeğimle bir problemim yok diyenlerdenseniz kısa tunikleri tercih edebilirsiniz.

Boyunuz oldukça uzunsa istediğiniz uzun etek modellerini rahatlıkla seçebilirsiniz. Çünkü uzun boylu kadınlarda uzun etek neredeyse hiç bir şekilde sorun yaratmamaktadır. Daha kısa boyluların ise  sade ve yatay modelleri tercih etmelerinde fayda var.

Kumaş türü olarak son dönemlerde pileli modeller, kadife kumaşlar yada parlak kumaşlar oldukça ilgi görmekte. 60’lı ve 70’li yıllarda moda olan karmaşık desenler bu sezon geri dönmüş durumda. Özellikle nostaljik tarzdan hoşlanan biri iseniz tam size uygun.

Desenli etekleri tercih ediyorsanız üzerine giyeceğiniz parçanın daha sade ve tek renk olması daha hoş görünmenizi sağlar. Yada tam tersi üst kısım daha renkli ve desenli ise seçeceğiniz etek daha düz renk ve sade bir model olmalıdır. Aksi taktirde renk karmaşasına yol açıp göz yorucu bir görünüme sahip olursunuz.

Son dönemin en trend uzun etek modelleri;

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.