Uzun Kirpiklere Sahip Olmanızın Yolları

Anasayfa / Güzellik / Uzun Kirpiklere Sahip Olmanızın Yolları
Uzun Kirpiklere Sahip Olmanızın Yolları

Gözlerinizi daha belirgin yapan ve bakışlarınıza anlam katan aslında büyük ölçüde kirpiklerinizdir. Kirpiklerinizin uzun görünmesi içim illaki i takma kirpik takmanıza gerek yoktur. Bazı doğal yöntemlerle de doğal ve uzun görünümlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Ayrıca takma kirpikler hem takıp çıkartması açısından zordur hem de gözlerde ağırlık yaparlar. Bu yüzden doğal çözümler bulmanız daha doğrudur.

Kirpik serumu kullanın

Kirpik uzun ve güçlü olabilmesi bakım uygulamanız çok önemlidir. Bunun için özel üretilmiş kirpik serumlarından kullanabilirsiniz. Yada kirpiklerinize tatlı badem yağı sürebilirsiniz. Biten maskara kutunuzu ve fırçasını temizleyerek içerisine badem ağı doldurup günde 2 kez kirpiklerinize maskara sürer gibi sürebilirsiniz. Bu şekilde kirpikleriniz gürleşecek ve uzayacaktır.

Doğru maskarayı seçin

Her kirpik tipinin farklı ihtiyaçları bulunmaktadır. Ve maskaralarda bu ihtiyaçlara uygun şekilde üretilirler. Kirpiklerinizi uzatma, daha yoğun gösterme gibi farklı özelliklere sahiptirler. Sizde maskara seçerken kendi kirpiklerinizin ihtiyaçları doğrultusunda bir ürün tercih etmelisiniz. Böylece istenilen görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca kirpiklerinize zarar vermemesi için 3-4 ayda bir maskaranızı bitmese bile yenilemeniz daha doğrudur.

Kirpiklerinizi koruyun

Kirpiklerinizin uzaması için ve dökülmemesi için hava alıyor olmaları çok önemlidir. Bu nedenle maskara sürdükten sonra mutlaka temizlemeniz gerekmektedir. Özellikle gece kesinlikle maskaranızı temizlemeden uyumamalısınız. Hatta mümkün olduğunca daha az maskara sürmeye çalışmanız kirpiklerinizin sağlığı açısından daha faydalıdır. Makyajınızı temizlerken kirpiklerinize zarar vermeyecek aynı zamanda da bakım uygulayacak makyaj temizleme kremlerini yada makyaj temizleme jellerini kullanmalısınız.

 

Kirpiklerinizi kıvırın

Maskara sürmeden önce kirpik kıvırıcısı yardımı ile kirpiklerinizi kıvırmanız daha uzun görünmesini sağlayabilir. Hatta kirpik kıvırıcınızı kullanmadan önce fön makinası ile ısıtırsanız kıvırma işlemi daha etkili hale gelecektir. Tabi ısıtma işleminde aşırıya kaçmamalısınız. Bu gözünüzde ve kirpinizde yanmalara yol açabilir.

Baz uygulayın

Kirpiklerinizi kıvırma işlemi bittikten sonra bir kat baz sürerseniz maskaranızı sürdüğünüzde kirpikleriniz daha hacimli görünecektir. Ayrıca bu sayede maskaranızı temizlerken daha rahat çıkacaktır.

Maskarayı doğru bir şekilde uygulayın

Maskarayı kirpiklerinize sürerken her zaman dipten uca doğru uygulamalısınız. Ayrıca kirpiklerinizin tek tek ayrılmış gibi görünmesi ve yapışık durmaması için zikzak hareketler yaparak sürmeniz gerekir. Bu sayede kirpikleriniz çok daha dolgun görünürler.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.