Vücut Tipinize Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Anasayfa / Alışveriş / Vücut Tipinize Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Vücut Tipinize Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kıyafetlerinizin üzerinizde güzel görünebilmesi için vücut tipinize uygun seçimler yapmanız çok önemlidir. Alışveriş yapmak kadınları çok mutlu eden bir aktivitedir. Ancak üzerinize uygun kıyafeti bulamadığınızda bu mutsuz edici bir aktiviteye de dönüşebilir. O nedenle alışverişe çıkmadan önce giyim konusunda ve vücut şekliniz konusunda gerekli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir.

Vücut tipinize göre kot pantolon seçimi:

Skinny jean denilen dar kot pantolonlar toparlayıcı özelliğe sahip oluşundan dolayı en çok tercih edilen kot pantolon modelidir. Fakat her kot kumaşının toparlayıcı özelliği yoktur. Bu nedenle pantolonun kesim tarzı sizi yanılmamalıdır. Kumaşının özelliğine de çok dikkat etmelisiniz. Eğer skinny jean tercih paça boyu bileğinizin hemen üzerine olmalıdır. Böylece daha doğru bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer göbek bölgenizde fazlalıklarınız var ise yüksek bel kot pantolonları tercih etmelisiniz. Kot pantolonun arka ceplerinin büyük olması da kalça bölgenizi kamufle edebilir.

Vücut tipinize göre sütyen seçimi:

Vücut hatlarını doğru bir şekilde ortaya çıkarabilmek için iç çamaşır seçiminizin de doğru olması gerekmektedir.

Sütyenin göğüslerinize tam olarak oturması gerekmektedir. Eğer koltuk altı ya da yanlardan taşma oluyorsa o sütyen sizin için küçük demektir. Ayrıca sütyeni taktığınızda sırt bölümü de tam düz olmalıdır. Bunun dışında seçeceğiniz sütyenin modeli üzerine giyeceğiniz kıyafet ile uygun olması gerekmektedir. Örneğin; göğüs uçlarınızı belli edecek bir sütyeni her ortamda ve her kıyafet ile giymemelisiniz. Yada sütyen askıları giydiğiniz kıyafetin altından düşmemelidir.

Vücut tipinize göre ceket seçimi:

Ceket ya da herhangi bir kıyafet alırken ilk amacınız geniş olan bölgenizi kamufle etmek olmalıdır. Örneğin geniş kalçalı biri iseniz kalçanızın hemen üzerinde biten bir ceket boyu ile kalçalarınız daha fazla dikkat çeker. Bu nedenle kalçalarınızı örtecek uzunlukta ceketleri tercih etmelisiniz. Yada omuzlarınız çok dar ise vatkalı ceketler size en uygun modeller olacaktır.

Vücut tipinize göre mayo ve bikini seçimi:

Eğer vücudunuzda fazlalıklarınız var ise hangi bölgenizde fazlalık varsa o bölgeler için daha koyu ve küçük desenleri tercih etmelisiniz. Vurgulamak istediğiniz bölgeler içinse daha canlı ve parlak renkleri kullanabilirsiniz. Eğer göğüsleriniz çok küçükse dolgulu ve büyük desenli bikini üstlerini tercih etmelisiniz.

Vücut tipinize göre elbise seçimi:

Eğer bel kısmınızı gizlemek istiyorsanız göğüs altında büzgüsü bulunan maxi boy elbiseleri tercih edebilirsiniz. Böylece boyunuz daha uzun görünür ve bel bölgenizi gizlemiş olursunuz. Tam tersi belinizi ön plana çıkarmak niyetinde iseniz düz kesim elbiseler seçmelisiniz. Aynı zamanda bir kemer kullanarak belinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.