Vücut Tipinize Göre Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Anasayfa / Alışveriş / Vücut Tipinize Göre Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Vücut Tipinize Göre Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bikini yada mayo ile harika bir görünüm elde etmek istiyorsanız vücut tipinize uygun modeli seçmiş olmanız çok önemlidir.

Ne yazık ki herkes 90-60-90 diye tabir edilen harika vücuda sahip değil. Yada harika bir vücuda sahip olmak için illaki bu ölçülerde olmanızda şart değil. Fazlalıklarınız olabilir ancak ölçülerinize uygun giysileri seçtiğinizde yine de harika bir görünüm sergilemeniz mümkün. Bu bikini ve mayo içinde geçerli olan bir kuraldır.

Mayo ve bikini seçimine geçmeden önce vücut tipinizin nasıl olduğunu çok iyi bilmeniz ve öğrenmeniz gerekmektedir. Daha sonra vücut tipinize hangi modellerin daha uygun olduğunu araştırmaya başlayabilirsiniz.

Atletik ve erkeksi vücut tipi

Eğer kalça bölgeniz dar ama omuz bölgeniz geniş ise bu orantıyı dengelemek için yüksek belli şort bikinileri tercih etmelisiniz. Bu sayede bacaklarınızda daha uzun görünecektir.
Mayonuz tek renk değil de üzerinde ufak detaylar yada desenler olan bir modele sahip olmalıdır. Böylece daha hoş görüneceksiniz.

Armut (üçgen) vücut tipi

Omuzlar dar ancak kalçalarınız geniş ise tek parça mayo yerine iki parçalı bikini tercih etmeniz daha doğrudur. Bikini altınızı koyu renk ve düz bir model seçerken bikini üstünüzü daha renkli ve desenli bir model seçerek dikkati üst bölgenize verebilirsiniz.

Bikini üstlerinde boynun arkasından bağlanan modeller omuzlarınızı daha geniş gösterebilir. Bikini altında ise düşük belli yan bölgeden iple bağlanan modeller geniş olan kalçalarınızı daha dar gösterebilir. Yüksek belli bikini altları kesinlikle uzak durmanız gereken modeller arasındadır. Çünkü alt bölgenizi olduğundan daha büyük gösterecektir.

Kum saati vücut tipi

Beliniz ince ve omuzlarınız ile kalçanız orantılı bir görünümde ise dengeli ve kıvrımlı bir vücudunuz var demektir. İstediğiniz her modeli rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yalnızca tek parça mayo seçerken çok dikkatli olmalısınız. Mayonun kıvrımlarınızla uyumlu olup üzerinize iyice oturmasına dikkat edin. Yoksa kilolu bir görünüm elde edip kötü görünebilirsiniz.

Straplez modeller kum saati vücut tipi için uygun değildir. göğüs bölgenizi düzleştirip kusursuz görünen kıvrımlarınızı yok edebilir.

Uzun bacaklar

Uzun bacaklı olduğunuz için şanslı olabilirsiniz ancak dikey çizgili modellerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu sizi olduğunuzdan daha uzun gösterip kötü görünmenize sebep olabilir. Koyu renkler yerine canlı renkleri tercih etmelisiniz. Son dönemin trendleri tropikal desenler, mayokiniler ve erkeksi mini şortlar tam size göre.

Kısa bacaklar

Bacaklarınızı daha uzun göstermek için kalça bölgesi yüksek kesimli bikini altlarını yada mayokinileri tercih edebilirsiniz. Dikey çizgili modelleri tercih etmenizde uzun görünmenizi sağlayabilir.

Bikini altınızı düz ve sade bir model seçerken bikini üstünüzü daha renkli ve desenli bir model seçmeniz dikkati üst kısma çekeceği için bacaklarınızın kısalığı daha az dikkat çekecektir.

Küçük göğüsler

Göğüsleriniz küçük ise bikini üstünüzü fırfırlı, desenli yada straplez modeller arasından seçebilirsiniz. Yada üçgen tip bikinilerde küçük göğüslerde çok hoş duracaktır. Eğer göğüslerinizi büyük göstermek istiyorsanız da dolgulu ve balenli modelleri tercih edebilirsiniz.

Büyük göğüsler

Büyük göğüslü kadınlar için arkadan ve boyundan bağlanan modeller yada kalın askılı modeller daha uygundur. Göğüslerinizin büyüklüğünden şikayetçi iseniz ve çok dikkat çekmesini istemiyorsanız üst kısımda daha sade bir model tercih ederken alt kısımda canlı ve desenli bir model seçebilirsiniz. Böylece dikkati büyük göğüslerinize çekmek yerine alt bölgenize çekmiş olursunuz.

Bikini yada mayo ile daha ince görünmenin sırları

  • Mayo yada bikini ile vücudunuzun olduğundan daha ince görünmesini yada kusurlarınızı gizlemeyi istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey vücut tipinize uygun modelleri tercih etmektir.
  • Mayo ve bikininizin modeli önemli olduğu kadar rengi ve deseni de çok önemli bir detaydır. Büyük desenlerden oluşan bir mayo sizi olduğunuzdan daha geniş ve kilolu gösterebilir. Daha zayıf ve ince bir görünüm için koyu renkli, zikzak tarzı göz yanıltıcı desenlerden oluşan mayoları tercih etmelisiniz.
  • Sahile gitmek için hazırlanıp bikininizi giydiğinizde basit egzersizler yapmak için kendinize kısa bir zaman ayırın. Birkaç squat, mekik yada şınav hareketi vücudunuzun harekete geçmesini ve kaslarınızın daha belirgin olmasını sağlayacaktır. Buda sahilde daha hoş bir görüntü sergilemenizi sağlayabilir.
  • Eğer denize girmeden sadece sahilde vakit geçirmek niyetinde iseniz bazı makyaj hilelerine başvurarak daha ince görünebilirsiniz. Tıpkı yüzünüze kontür uygular gibi vücudunuza da bu tarz işlemler yapabilirsiniz. Sprey otobronzan ile karın bölgenize, kalçanıza, göğsünüze, bacaklarınıza kontür uygulayabilirsiniz. Bu sayede daha ince ve şekilli bir vücut elde edebilirsiniz. Tabi bu işlemi yüzmeyi düşünmüyorsanız yapmalısınız.
  • Daha zayıf görünmenin sırlarından biride tatil süresince yediklerinize dikkat etmenizdir. Tuzu kesinlikle hayatınızdan çıkartın. Vücudunuzda suyu tutarak şişkinliğe sebep olacağından dolayı sizi daha kilolu gösterebilir. Çiğ sebze ve meyve tüketebilirsiniz. Böylece şişkinlik oluşmasını önleyebilirsiniz.
  • Alkol tüketimi de aynen tuz gibi vücutta şişkinlik oluşmasına sebep olur. bu nedenle alkol yerine bol bol su tüketmeniz daha doğrudur.
  • Daha fit ve zayıf bir görüntü için dik durmanız çok önemlidir. Kambur bir şekilde durmak daha kilolu görünmenize sebep olacaktır.
  • Güneş kreminin yanı sıra vücudunuza vücut yağı sürebilirsiniz. Yağ göz yanılgısına sebep olacağı için daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır. Bikini çekimlerinde mankenlerin vücutlarının parlama sebebi işte bu yüzdendir. Daha kusursuz bir vücut görüntüsü elde etmenin formülü vücut yağlarıdır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.