Yağmur Sonrası

Anasayfa / Kitap / Yağmur Sonrası
Yağmur Sonrası

Kitabın yazarı: Sarah Jio

Sayfa sayısı: 347

İlk basım yılı: 2013

Yağmur Sonrası – Okuyucu yorumu:

“Yazarın okuduğum ilk kitabı bu sanırım. Anlatım dili çok sıcak ve akıcı o açıdan sevdim diyebilirim.
2. Dünya Savaşı zamanında Pasifiklerde bulunan Bora Bora adasına gönüllü hemşire olarak giden 2 arkadaşın hikayesi olarak başlıyor kitap. Sonra arkadaşlık ve aşk üzerine yoğunlaşarak hikaye devam ediyor. Ancak olaylar çok basit ve tahmin edilebilir şekilde ilerliyor.

Ayrıca savaşın zorluklarına ya da hemşirelerin o adada yaşadıkları zorluklara biraz daha ağırlık verilebilirdi. Sanki o gönüllü hemşirelerin her biri adaya aşkı bulmaya, arkadaşlık ve dostluk kurmaya gelmiş gibi zaman geçiriyorlardı. Asıl görevleri çok basit bir şekilde anlatılıp geçiştirilmiş.

Yada kitabın ana karakterlerinin yaşamış olduğu aşk daha tutkulu ve detaylı bir duygu yoğunluğu ile yansıtılabilirdi. Daha yeni merhaba dediğin bir insanla bu kadar kolay bir ilişki başlatmak çok inandırıcı bir aşk hikayesiymiş gibi gelmedi. Sadece duygusal boşluktan kaynaklı bir vakit geçirmece durumuydu bana göre. Ama sanki çok doludizgin bir aşk yaşanmış gibi bunun 70 yıl sürmüş olduğu durumu da ayrı bir garipti. Ve yine garip olan bir diğer konuda 70 yıl sonra öğrenilen gerçekler karşısında hiçbirinin şaşırmaması ve sanki sıradan bir durummuş gibi olanları çok sakince karşılamasıydı. Duygular çok yansıtılmadan geçiştirilmiş ve buda olayların ciddiyetini yok etmiş.

Ama yine de okurken gayet keyifliydi ve hiç sıkılmadan devam ettim. Sadece konu biraz yetersiz kalmış gibiydi bana göre. Yine de okumanızı tavsiye edebileceğim bir kitaptı. En azından keyifli vakit geçirebilirsiniz.”

Kitaptan alıntılar:

Ama bazı hikayelerin anlatılmaması gerekir.”

“Aşkın bin bir türlü hali var. Hayatım boyunca bunu anladım.”

“Aşkın bir tercih olduğuna inanırım. Biriyle tanışırsın. Ondan hoşlanırsın. Ve onu sevmeye karar verirsin. Bu kadar basit.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.