Yatak Odalarını Güzelleştiren Dekorasyon Önerileri

Anasayfa / Dekorasyon / Yatak Odalarını Güzelleştiren Dekorasyon Önerileri
Yatak Odalarını Güzelleştiren Dekorasyon Önerileri

Yatak odası da evde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biridir. Ve bu alanında güzel bir dekorasyona sahip olması çok önemli. Ferah ve güzel bir yatak odası için dekorasyon konusunda neler yapabilirsiniz birlikte bir göz atalım

Duvar rengi

Bir mekanı güzel gösteren en temel şey duvarların rengidir. Bu yatak odası içinde geçerli. Yatak odası duvarları için renk seçiminde hangi renk sizin için çekici geliyorsa o rengi tercih etmelisiniz. Bu tercihi yaparken koyu tonlardan uzak durmanızda fayda var. Koyu renkler yatak odanızda huzurlu olmanızı engelleyip size boğucu bir etki yaratabilir.

Yumuşak halı

Yumuşak halıların vücudu rahatlatma etkisi olduğu için yatak odalarınız için çok uygundur. Böylece yatak odanızda yürürken kendinizi ferah ve mutlu hissedebilirsiniz.

Mevsimsel çarşaflar

Mevsim değişikliklerinde çarşaflarınızın özelliğine de dikkat etmeniz gerekmekte. Kış aylarında kalın ve pamuklu çarşaflar kullanmanız daha kolay ısınmanızı sağlayacağı için kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar. Yaz aylarında ise daha ince ve ferah kumaşlar kullanmalısınız. Böylece sıcaktan daha az etkilenmiş olursunuz.

Depo olarak kullanmayın

Yatak odanızın düzenli ve ferah bir dekorasyonu olmalı. Nasılsa şahsi alanımız başkaları görmüyor diyerek yatak odanızı bir depolama alanı olarak kullanmayın. Gereksiz eşyaları biriktirmekten vazgeçin. Mümkün olduğunca ferah bir odanız olmalı.

Çiçek desenleri

Yatak odanız da kullanacağınız nevresim takımları yada yatak örtülerinin çiçek desenli olması ortama çok canlı ve ferah bir hava katacaktır. Bir çok nevresim takımının çiçek desenli olmasının nedeni bu yüzdendir. Yada yatak odanızın duvarlarına çiçek desenli tablolar asabilirsiniz.

Aynalı dolap

Gardırobunuzun ön kısmında ayna bulunması yatak odanızı daha büyük ve ferah gösterecektir. O nedenle yatak odası için mobilya modeline karar verirken bu detayı aklınızdan çıkarmamalısınız.

Bazalı yataklar

Depolama alanı olarak çok kullanışlı olduğu için bazalı yatakları tercih etmenizde fayda var. Bu size göz önünde bulunmasını istemediğiniz bir çok şeyi saklamak için uygun bir alan oluşturur.

Puf

Yatağın ön kısmında şık bir puf olması hem size bir oturma alanı oluşturur hem de depolama alanı sağlar. Ayrıca yatak odanızı daha zengin gösterir.

 

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.