Yatak Odası Dekorasyonunda Country Tarzı

Anasayfa / Dekorasyon / Yatak Odası Dekorasyonunda Country Tarzı
Yatak Odası Dekorasyonunda Country Tarzı

Konu yatak odası dekorasyonu olduğunda daha zevkli ve çekici bir yer olmasını isteriz ve dekorasyon seçiminde buna öncelik veririz. Country Tarzı dekorasyon tamda buna uygun bir stildir.

Country Tarzı denilen tarz Vintage ile modern dekorasyon arasında naif bir geçiş gibidir. Country Tarzı dekorasyonda doğallığı da simgelemektedir. Çünkü Country Tarzı dekore edilmiş bir yatak odasına girdiğinizde içinizi huzur kaplayan bir havaya hakimdir.

 

Şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler ve  eskiye özlem duyanlar için Country Tarzı çok uygun bir seçenek olacaktır. Çünkü hem doğal yaşamın esintileri hem de eski zamanlardaki çiçekli desenler ile bu isteklerinize bir anlamda kavuşmuş olacaksınız.

 

Country Tarzı dekorasyonda daha çok pastel renkler kullanılmaktadır. Bol çiçekli ya da çizgili ve kareli detaylara sık yer verilmektedir. Çiçek ve ağaç dalı desenleri pastel tonlarla birleştiğinde sanki doğa ile iç içeymişsiniz gibi bir ortam oluşmasını sağlar.

 

Country Tarzı dekorasyonda çok sert geçişler hakim değildir. Renkler arasında bir ahenk vardır.
Country Tarzının doğal havasını bozmamanız adına yatak odası dekorasyonunda yatak mobilyalarınızın ahşap desenli olması daha uygundur. Sanki kır evinde bir yatak odasıymış gibi bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu şekilde daha doğal samimi ve sıcak bir ortam oluşmuş olur. Mobilyalarda kaba hatlar mevcut olsa da bu sizi rahatsız etmez çünkü ortama doğallık katan bu detaylardır.

 

Country Tarzı bir yatak odası dekore etmek istiyorsanız perde ve yatak örtülerinizde çiçek ve ağaç desenleri ya da ekose desenler tercih etmelisiniz.

Duvar kağıdı kullanmak isterseniz ondada çiçek desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Yada duvarınızda çiçek ve ağaç desenli tablolara yer verebilirsiniz.

 

Country Tarzı dekore edilmiş yatak odanızda aksesuar olarak hasır sepetler ve yapay çiçekler kullanabilirsiniz. Ayrıca antikacılardan alabileceğiniz aksesuarlar ile dekorasyonunuza daha doğal bir hava katabilirsiniz.

Country Tarzı dekorasyonda mavi, beyaz ve turkuaz renklerini tercih edebilirsiniz. Bu renkler ortamın daha huzurlu bir havaya sahip olmasını sağlayacaktır. Kuş, kelebek ve kır çiçeği desenlerini kırlent yada yastıklarınızda  kullanabilirsiniz.

 

Country Tarzı dekore edilmiş yatak odanızda hasır desenli sarkıt lambalar kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.