Yeni Kapananlar İçin Giyim Önerileri

Anasayfa / Alışveriş / Yeni Kapananlar İçin Giyim Önerileri
Yeni Kapananlar İçin Giyim Önerileri
Yeni tesettüre girmiş biriyseniz bunun için ilk yapmanız gereken şey otomatikman giyim tarzınızı değiştirmek olacaktır. Eğer kapanmaya yeni karar verilmişse giyim konusunda ilk başlarda sıkıntı yaşamanız çok normaldir. Yeterince kıyafetiniz yoktur, yada alışverişe nerden başlamanız gerektiğini bilemezsiniz. Üstelik tesettürlü bir bayan olarak yeni tarzınız nasıl olacaktır bunlar hep bir soru işaretidir. Bu gün ki konumuzda size bu konularda yardım sağlayacak noktalara değinmek istedik. Almanız gerekenleri bilirseniz alışverişe çıktığınızda gereksiz ve yanlış seçimler yapmamış olursunuz.

Peki alışveriş listemizde neler olmalı?

Tesettürlü hayata yeni geçiş yapmışsanız gardırobunuzu büyük ölçüde değiştirmelisiniz mecburen. Bu kaçınılmaz bir durumdur. İlk ve temel ihtiyaçlar olarak tunik, şal, bone, iğne, gömlek, etek ve pantolonlardan birkaç farklı parça alarak başlangıç yapabilirsiniz.

Şal veya eşarp tesettür giyimin olmazsa olmazıdır. henüz yeni yeni şal kullanmaya başlayacağınız için özellikle kaymayan kumaştan olmasına özen gösterin. Alışma sürecinde olacağınız için bu size kolaylık sağlayacaktır.

Ve tabi ki bonede alışveriş listenizin başında yer alan parçalardan biri olmalıdır. Çünkü bone eşarbınızın bir parçasıdır. Saçınızın görünmemesi gerektiği için bone bu konuda size çok fayda sağlayacaktır.

Çünkü tek başına takılan eşarp yada şal bir düre sonra kaymaya başlayacağı için saçınız önden yada yanlardan açılıp görünmeye başlar ister istemez. Hem tesettürlü olmanın usulüne uygun olmaz hem de görüntü açısından hoş olmaz bu durum. Bu nedenle bone şart diyebiliriz. İkinci gerekli şey ise iğneler. Şalınızın yada eşarbınızın kaymaması ve daha düzgün şekil alabilmesi için iğnelere ihtiyacınız olacaktır.

Alışveriş listenizdeki bir diğer önemli şey tunik olmalı. İster etek ister pantolon ile rahatlıkla kombinleyebileceğiniz tunikler kurtarıcınız olacaktır. Hem vücut hatlarınızı belli etmez hem de oldukça rahat etmenizi sağlar.

Dolabınızda mutlaka bulunması gerekenlerden biride düz renkte gömleklerdir. Hatta özellikle siyah ve beyaz renk kesinlikle olması gereken gömleklerdendir. Değişik kombinler oluşturmada büyük yardım sağlayacaktır size.

Alt kombine gelecek olursak zevkinize göre etek yada pantolonları seçebilirsiniz. Bu tamamen sizin tarzınıza yada rahat etme durumunuza bağlı.

Dışarı çıkarken giymeniz içinde bir feracenin dolabınızda bulunuyor olması da sizin kurtarıcı parçalarınızdan biri olacaktır.

Şal konusunda önerilere devam edecek olursak Medine ipeğinden yapılan şallar, saf ipekten üretilen şallar, pamuktan üretilenler, yada krep şallar gibi bir çok çeşidini bulabilirsiniz. Ama henüz yeni tesettüre girmiş biri olarak en rahat edebileceğiniz kumaşları tercih etmelisiniz. Şal yada eşarp seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada ten renginize uyumlu renkleri seçmek. Ve tabi ki giysinizle de uyumlu tonları tercih etmelisiniz.

Ayrıca ilk başlarda alışveriş konusunda daha ucuz olanları seçmekte fayda var. İlk başlarda giyim tarzınızı tam olarak oluşturamayacağınız için deneme yanılma yöntemleriyle bunu sağlayacaksınız. Zamanla ne tarz kıyafetlerden hoşlandığınıza karar verip giyim stilinizi oluşturduğunuzda daha kaliteli markaları ve kalıcı kıyafetleri almaya başlayabilirsiniz.

Çünkü ilk başlarda almış olduğunuz kıyafeti sevmeme yada kendinize yakıştıramama durumları yaşanabilir. Bu durumda da maalesef verdiğiniz paraya yazık olur. Bunun önüne geçmek için ilk zamanlar daha hesaplı şeylere yönelmekte fayda var.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.