Yuvana Hoş Geldin

Anasayfa / Kitap / Yuvana Hoş Geldin
Yuvana Hoş Geldin

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

Sayfa sayısı: 301

İlk basım yılı: 2019

Yuvana Hoş Geldin – Okuyucu yorumu:

“Yeni bir seriye bu kitapla başlangıç yapmış bulunmaktayız. Yepyeni karakterler ile tanışmış olduk bu hikaye ile birlikte.

3 kız kardeşin yaşamın gerektirdiği bazı nedenlerden dolayı ayrı düşmeleri aralarındaki bağların kopmalarını konu alan bir öyküydü. Ve tahmin edersiniz ki yine yaşamın gerektirdiği bazı nedenlerden dolayı yeniden bir araya gelmeleri ile konu devam etmekteydi.

Hepimizin yaşamında bazı hatalar olabiliyor. Bazen bu hatalar tüm hayatımızı etkiliyor ne yazık ki. Her şeyin alt üst olmasına yol açabiliyor. Sonra bir gün hatanın farkına varıp hayatımızı yoluna sokmaya çalıştığımızda bu ne yazık ki o kadarda kolay olmuyor. Geçmiş sürekli peşimizi bırakmıyormuş gibi gelebiliyor. Ancak unutmamamız gereken şey bir hata yaptık diye bir ömür bunun cezasını çekmek zorunda değiliz. Eğer bedelini zaten ödemişsek bir noktada artık yaşananları geride bırakmalı kendi kendimize bedel ödetmeye devam etmemeliyiz.

Bazen hayatımızı yoluna koyabilmenin yolu tek bir adım atmakla mümkündür. Ama o adımı atmak için onca yılı boşa harcamak çok da doğru değildir. İş işten geçmeden çok geç kalmadan bir adım atabilmeli ve hem kendimize hem karşımızdakine bir şans vermeye hazır olmalıyız. Değişim bu şekilde mümkün olabilir ancak. Yoksa yeni bir hayata başlamanın ve bir şeyleri düzeltebilmenin başka bir çözümü yoktur.

Ve bazen hayata kaldığımız yerden devam edebilmek için karşımıza çıkan kişilere ya da fırsatlara bir şans vermemiz gerekir. Sürekli geçmişe takılı kalırsak sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmek mümkün değildir.

Okumanızı tavsiye edebileceğim bir öyküydü. Yeni karakterler, yeni hayatlar ve yeni umutlar..”

Kitaptan alıntılar:

“İnsana tekrar tekrar işe yaramaz biri olduğu söylenirse buna derinden inanmaya başlamamak neredeyse imkansızdı.”

“..ateşin içinden geçip gitmiş bir kadındı ama yanmak yerine saf altın gibi sertleşmişti.”

“İnsan tekrar tekrar şiddete maruz kaldıktan sonra mücadele etme ve yaşama isteğini kaybediyor.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.