Yüz Masajının Faydaları

Anasayfa / Güzellik / Yüz Masajının Faydaları
Yüz Masajının Faydaları

Yüzünüzün daha canlı ve parlak görünebilmesi için kan dolaşımının daha hızlı olması gerekmektedir. Buda yüz masajı ile sağlanır. Üstelik günün her saatinde kendi kendinize yapabilmeniz mümkündür. Böylece daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüz masajı sayesinde cildinizde oluşan kırışıklıklardan da kurtulabilirsiniz ya da oluşmasını engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda kaz ayakları ve yüzünüzde oluşan çizgilerden de kurtulabilirsiniz.

Düzenli olarak yüz masajı yaparsanız daha dolgun ve kalkık bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Düzenli olarak yüz masajı yaptığınızda cildinize sürdüğünüz krem ve serumlarında daha kolay etki etmesini sağlayabilirsiniz. Böylece cildinizin bu ürünlerden fayda görmesini hızlandırmış olursunuz.

Yüz masajı sayesinde yüzünüzdeki değişimleri fark etmeye başladığınızda kendinizi daha iyi hissetmeye de başlayacaksınız. Cildinizde meydana gelen rahatlama ruhunuzun da rahatlamasına katkı sağlayacaktır.

Yüz masajı ile kan dolaşımınız artacağı için sivilce ve yaralarınız daha hızlı iyileşecektir.
Kan dolaşımının artmış olması gözaltlarınızdaki uykusuzluk ve yorgunluk sonucu oluşmuş morluklarında azalmasına yardımcı olacaktır.

Yüz masajını her gün yapabilirsiniz. Günün herhangi bir saatinde yapılabilir ancak kendinizi rahat ve stressiz hissettiğiniz bir an olması daha doğrudur.

Yüz masajı esnasında Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.

Yüz masajı için 10-15 dakikalık bir süre yeterlidir. Uyku esnasında cildiniz dinleneceği için yüz masajını uyku öncesinde yapmanız daha faydalıdır.

Yüzünüze masaj yapmaya başlamadan önce mutlaka makyajınızı temizlemeli ve cildinizi tamamen kir ve makyaj ürünlerinden arındırmış olmalısınız.

Yüz masajı nasıl yapılır?

Boyun bölgesinde sarkmaların olmasını engellemek için başınızı hafifçe yukarı kaldırarak elinizin üst kısmı ile boynunuzdan çenenize doğru hareket ettirin.

Alın bölgesindeki kırışıklıklar için alnınızın ortasından başlayarak dışa doğru parmaklarınız ile hafif bir şekilde bastırarak masaj yapın.

Kaşları çattığınız için orta kısımda oluşan kırışıklıklar için iki elinizin parmak uçları ile burun bölgenizin üst kısmında kaşlarınızın ortasında hafif hareketlerle masaj yapın.

Göz kenarlarında oluşan kazayağı çizgilerden kurtulmak için ellerinizi şakağınıza yerleştirin. Daha sonra dışa doğru yavaş bir şekilde çekin ve tekrar serbest bırakın. Bu hareketi birkaç defa tekrarlayın.

Yanaklarınızın daha canlı ve parlak görünmesi için burun bölgenizden başlayarak kulağınıza kadar parmak uçlarınızla masaj yapın.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.